Leichte SpracheDeutschEnglishFrançaisTürkçeShqiptarArabischKurdî

ekibimiz

Cuwana

Ben bir sosyal pedagogum, 38 yaşındayım ve Mädchenhaus Bielefeld e.V'nin danışma merkezinde çalışıyorum.

Türkiye'de doğup Almanya'da büyüdüğüm için iki kültür arasında durmanın nasıl bir şey olduğunu ve nasıl bir his olduğunu anlayabiliyorum. Aileleri başka ülkelerden gelen kız ve genç kadınların aşk, cinsellik, birliktelik, evlilik, kendi kaderini tayin etme ve kendi kaderini tayin etme gibi birçok konuya aşinayım. Sadece başkalarının sizin için karar vermesinden bıktıysanız, iletişime geçebilirsiniz. Kendi istek ve fikirlerinizi nasıl hayata geçirebileceğinizi öğrenmek için sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım.

Sevgi

Ben bir Dimplom pedagogu ve sistem danışmanıyım ve 1999'dan beri Bielefeld Kız Evi'nde çalışıyorum. Zorla evliliğe sırt çevirmek ya da zorla evlilikten kurtulmak isteyen kızların ve genç kadınların endişelerini ve korkularını çok iyi biliyorum. Kız çocukları, genç kadınlar ve bakıcıları için Almanca ve Türkçe olarak kişisel, telefon ve çevrimiçi tavsiyeler sunuyorum.
Önleme, gizli aşk, kaçma durumunda anonimleştirme, etkilenenlerin kararsızlığına odaklanan zorla evlilik konusunda genel tavsiyelere ek olarak, LGBTTI (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel, transseksüel, interseksüel) ve zorla evlendirilen mülteci kızlar ve güvencesiz ikamet statüsüne sahip kadınlar. Kızları ve genç kadınları özgür kişisel gelişim çabalarında güçlendirmek ve desteklemek görevimi görüyorum. Her kızın kendi kaderini tayin hakkı vardır!

Zine

Nitelikli bir pedagogum, 42 yaşındayım ve uzun yıllardır zorla evliliğe karşı uzman danışma merkezinde çalışıyorum. Göç ve kaçış konularının yanı sıra kız çocuklarına/genç kadınlara zorla evlendirme konusunda da tavsiyelerde bulunuyorum. Zorla evlendirme söz konusu olduğunda, kız çocukları/genç kadınlar hayat planlarında sünnet edilmekte ve dolayısıyla şiddet içermeyen/kendi kaderini tayin eden bir yaşam hakkından mahrum bırakılmaktadır.

Danışmanlık çalışmasında, tavsiye arayanlara karşı duyarlı ve empatik bir tutum zorunludur. Etkilenen kızların/genç kadınların haklarını kullanmalarını ve kaynak odaklı bir bakış açısına sahip olmalarını destekliyorum. Yardıma ihtiyacınız varsa veya kimsenin sizi anlamadığını düşünüyorsanız lütfen iletişime geçin! Şiddet içinde yaşamaktan her zaman daha iyi bir alternatif vardır.