Leichte SpracheDeutschEnglishFrançaisTürkçeShqiptarArabischKurdî

Daha fazla bilgi

1. Sizden cevap almam ne kadar sürer acaba?

Mailine daima çabucak cevap vermeye gayret ediyoruz. Bize mail yazdıktan itibaren en geç üç gün içerisinde bizden bir cevap almış olmalısın! Fakat bize cuma günü veya hafta sonunda yazarsan ancak salı veya çarsamba günü cevap alman mümkün olabilir, zira hafta sonu çalışmıyoruz. Eğer bize Almanca, İngilizce ve Türkçe yazarsan mailine doğrudan cevap yazabiliriz. Ancak Arnavutça, Kürtçe veya Rusça istenen bilgilerin bir tercüme bürosuna tercüme ettirilmesi gereklidir. Bu nedenle bizden  cevap alman uzun sürer. Böyle durumlarda  yaptığın başvuruya kesinlikle güvenilir  muamele yapıldığından emin olabilirsin!

2. Çoktan beri bekliyorum ve mesajımı alıp almadığınızdan emin değilim.

Aslında böyle bir durumun olmaması gerekir, fakat gecikmenin arkasında bazen teknik bir  problem de yatabilir ve belkide gönderdiğin mail bize hiç ulaşmamış olabilir. Böyle durumlarda bize mailini bir kez daha göndermen  mutlaka iyi olur.

3. Neden şifreli internet sayfasından çıkarken oturumu kapatmalıyım?

Şifreli internet sayfasından çıkmayı odana istemediğin  kimselerin girmemesi için kapını kapatma olarak da düşünebilirsin. Şifreli internet sayfasından oturumu kapatmadan çıkarsan oturum devam eder ve odanın kapısı hala açıktır! Böylece başka bir şahıs danışma sayfamıza yeniden girme ve maillere göz atma ve  okuma firsatı bulur (Madde 6`daki açıklamalara bakın). Bilgisayar oturumundan çıkma düğmesini sayfanın  üst sol tarafında bulabilirsin!

4. Şifremi unuttum, simdi ne yapmalıyım?

Eğer bize kayıt esnasında mail adresini bildirdiysen menüden “şifremi unuttum?” diyerek yeni bir şifre isteyebilirsin, Aksi halde yeniden giriş kaydı yapmak zorundasın ve bize şimdiye kadar kimden bilgi aldığını bildirmelisin.

5. Neden şifreli internet sayfasına girmeliyim, neden size sadece bir mail göndermem yeterli değil?

Maillerinin başkaları tarafından gerçekten okunmadığından emin olmak istiyorsan sana ait maillerin şifreli gönderilmesi önemlidir. Korunmalı olarak şifreli sayfaya girersen maillerin emniyetli bir veri sunucusuna aktarılır, orada sana ait, sadece sana ait şifreyle girebileceğin -  bir posta kutusu düzenlenir ve bizim de oraya ulaşabilmemiz  için önce şifreyle giriş yapmamız zorunludur, normal yoldan gönderilen bir maille senin özel yaşamın yeterince korunmamış olur, bunu gönderilen ve herkes tarafından okunabilen bir posta kartıyla karşılaştırabilirsin.

6. Size yazdığımdan kimsenin  haberi olmaması için neler yapabilirim?

Belki sen de internetin hiç bir şeyi unutmadığını duymuşsundur. Bu maalesef böyledir, eğer insan kendisini yeterince korumazsa gerçekten senin özel dünyan yeterince emniyetli değildir. Online danışma için bu, senin bizimle irtibat kurduğunu, bize yazdığını  annenin, babanın, kardeşinin veya senin hangi internet sayfalarına girdiğini bilmelerini belki istemediğin anlamına gelir. Sen bu kontrollere, browserini “privaten Modul / Kişisel Mod”  denilen biçimde ayarlarsan engel olabilirsin. Bunun için browserinin üst menü çubuğunda “Extras /Ekler” düğmesini seçmelisin. Firefox´ta “Privaten Modus auswählen / kisisel modu seçiniz”düğmesine basın, Internet Explorer`de ‘InPrivat-Browsen’i aktifleştirme-lisin. Internette bıraktığın izleri sonradan silme olanağın da vardır, bunun için kullandığın browserin yardımcı programlarından bilgi almalısın.