Leichte SpracheDeutschEnglishFrançaisTürkçeShqiptarArabischKurdî

Adım Adım Güvenli Online Danışma

Bu online danışmaya yönelttiğin  ilk soru mu?

.... öyleyse ‚Bize birşey yazmak istiyorsun? Yeni kayıt olmak istiyorsun?’ düğmesini tıklamalısın.

Şimdi danışma sahasına giriyorsun. Burada kalbinden geçen herşeyi „Haber“ bölümüne yazabilirsin. „konu satırı“ için kendine  uygun bir başlık düşünebilirsin.

Danışmanın şifreli olabilmesi ve başkalarının senin sorunu okumaması için kullanıcı adın ve şifren sorulacaktır. Kullanıcı adı serbest seçilebilen fantezi bir isimdir. Sadece bu isimle ve buna ait şifreyle daha sonra cevabı okuyabilirsin. Başkasının senin adını kullanarak oturumu açmamasi için kullanıcı adını ve şifreni güvenli bir şekilde sakla!

Şifren en azından 6 işaret uzunluğunda olmalı, harflerden (a – z, A-Z) oluşmalıdır. Harf ve rakamlar birleşik olmalıdır, yani arada boşluk bırakılmadan yazılmalıdır. Dikkat: Yazarken büyük ve küçük harflere dikkat etmen önemlidir! Eğer şifren için küçük harfleri seçtinse her zaman küçük harflerle yazmalısın! Şimdi danışma veri sunucusunda senin için, sadece senin ve bayan danışmanının girmeye yetkili olduğu bir posta kutusu hazırlandı!

Yazdığın haberi bize göndermeden önce sana kullanma şartlarımızı kabul edip etmediğin sorulacaktır! Başlangıçta biraz zahmetli de olsa kullanma şartlarını iyice okumalısın. Burada online danışma hakkında başka önemli bilgiler alacaksın!

Şimdi haberini bize gönderebilirsin.  Bunun icin „Haber gönder“ düğmesine tıklamalısın. İnternet ağındaki izlerini silmen için, yani başka bir şahsın senin bize yazdığını öğrenmemesi için danışmanın sonunda oturumu kapatman önemlidir! Bununla ilgili düğmeyi sayfanın sol üst tarafinda görürsün.

Soruna 3 güne kadar cevap vermeye gayret ederiz. Fakat istisnai durumlarda  daha uzun sürebilir, bu nedenle kullanma şartlarını sonuna kadar oku!

Yazdığın metni önce “Taslağı kaydet” olarak muhafaza edebilirsin. Zira  bazen  haberi sakin bir şekilde sonuna kadar yazmak için  zamanın olmayabilir, zira  arkadaşınla sözleşmiş olabilir veya rahatsız edilmiş vs. olabilirsin, böylece yazdığın haber bir daha oturuma girinceye kadar posta kutusunda muhafaza edilir.

Eğer soruna cevap yazdığımızı sana bildirmemizi  istersen lütfen bize mail adresini bildir. Bu bilgiyi vermek isteğe bağlıdır.

Bundan başka adın, yaşın ve adresin vb. sorulacaktır. Bu bilgileri vermek isteğe bağlıdır.

Biz bu soruları sana iyi bir şekilde yardımcı olmak amacıyla soruyoruz! Örneğin yaşın veya kşzde mi veya sehirde mi oturduğun ve benzeri  bilgiler elimizde olursa bizim için bazen iyi senin içinde faydalı olur. Ayrıca bu bilgileri istatiki amaçlarla değerlendirebilelim. Zira bu şekilde çok sayıda insanın danışma isteğiyle bize başvurdukları ve kızlara ve genç kadınlara verilen danışma hizmetinin çok önemli olduğunu göstermek bakımından faydalıdır.