Leichte SpracheDeutschEnglishFrançaisTürkçeShqiptarArabischKurdî

Online Danışma Nedir?

Belki bunlarla ilgili severek birisiyle konuşmak isterdin, fakat ebeveynlerinle bu konularda (şu anda) hiç anlaşamıyorsun, en iyi arkadaşınla bile bu aralar artık anlaşamıyorsun. Belki, seni sık sık  meşgul eden, ama kesinlikle başkasına anlatmak istemediğin bir durum olabilir.

Eğer kendini yalnız bırakılmış hissediyor ve problemlerini açıklayacak kimse yoksa danışma merkezimize başvurabilirsin. Ama bazen telefon etmek bile büyük zorluklar çıkarabilir. Oraya telefon etmeye cesaret edemiyorsun, çünkü böyle bir şeyi daha önce hiç yapmadın,  çünkü oraya telefon ettiğinde ne söyleyeceğini bilmiyorsun ve bütün bu sorunlar hakkında birisiyle konuşmak zor geliyor.

İşte tam böyle bir anda bize yazman senin için belki faydalı olur! Burada yararlı olan,  ruhunu sıkan her şeyi bize bir kez yazabilmen ve bize ne zaman yazmak istediğine senin kendin karar verebilmendir.

Danışma sayfasına giriş korunmalı olduğundan (SSL –Kodlama) bize yazacağın her şeyin güvenli kullanıldığından, emin olabilirsin, bize yazdığını ve bize neler yazdığını hiç kimse öğrenmez. Danışmanın kodlu, yani güvenli olabilmesi için kullanıcı adına ve bir şifreye ihtiyacın var. Bunlarla her zaman yeniden oturumu açabilir ve sana yazdığımız  cevapları okuyabilirsin. Önemli olan şifreni iyi korumandır ve otomatik kaydetmemelisin ve baska birisine vermemelisin!Bize gelen soruları  2 – 3 gün içerisinde cevaplandırmaya gayret ediyoruz. Istisnai durumlarda  daha uzun sürebilir, bu nedenle kullanma şartlarını da oku!

... birkac önemli bilgi daha:

Eğer insanların artık başka çaresi kalmaz ve hayat çekilmez olursa bazen ölüm hakkında düşünmeye başlarlar. Eğer aşağılamalara, hayal kırıklıklarına veya  anlaşmazlıklara artik tahammül etmek istemez veya tahammül edemezlerse ölmelerinin herşeyi daha iyi yapacağını düşünürler. Aslında böyle anlarda sorun yaşama son vermek degil,  aksine tahammül edilemeyen duruma son vermektir.

Belki sen de aynı durum içerisindesindir. Belki sen de yaşamın anlamsiz olduğunu ve  yorucu ya da stresli taraflarının  bitmesini düşünüyorsundur. Bize elbette bunu yazabilirsin. Biz seni ciddiye alıp, bu durumda senin iyi olman için  neler yapılmasi gerektiği hakkında sana yardımcı olacağız. İstersen, birlikte oturdugun yere yakın uygun bir danışma yeri bulmada da sana yardımcı olabiliriz.

Eğer bize açık bir şekilde önceden intihar edeceğini ve bizim Sana sunduğumuz yardım tekliflerini  artık kabul etmediğini  bildirirsen senin ve bizim korunmamız için Hukuksal Koruma (polis, kriz Servisi) yetkili makamlara bildirmek zorundayız. Bu senin için bir yardim organize etmemiz anlamına gelir. Zira biz senin hayatta kalmanı istiyoruz!

Mesela bize bir cinnet geçirme planladığını yazmış olsan aynı şekilde  geçerlidir.